/Other Space: הבלוג/

ניו יורק - New York


אימוני פילאטיס-בר בניו יורק הפכו מזמן לפופולריים במיוחד, ויש לא מעד סטודיוז שמעבירים שיעורים כאלה ברחבי העיר. למעשה, כמעט כל סטודיו לפילאטיס שמכבד את עצמו החל לשלב שיעורי בר כחלק מהמערכת הקבועה שלו.

כשהחלטנו לסוע לביקור קצר בניו יורק, ידעתי שאני חייבת לשלב בלו"ז שלי אימוני בר בעיר. הצלחתי להירשם לשני שיעורי בר בשני מקומות שונים, וגם לבקר בעוד סטודיו לפילאטיס מכשירים בסוהו, ועל הדרך כבר הספקתי לבקר בכמה חנויות מוצלחות לבגדי אקטיב ייעודיים כמובן(!)

הנה קצת מכל החוויה:

הסטודיו הראשון שהתנסיתי בו הוא Ballet Beautiful - הוקם ע"י Mary Halen Bowers, רקדנית לשעבר בלהקת הבלט של ניו יורק (New York City Ballet) שהתפרסמה מאוד בעיקר אחרי שאימנה את נטלי פורטמן לתפקיד האלמותי שלה בסרט "ברבור שחור".

קצת על הסטודיו: ל-Ballet Beautiful שני סניפים בעיר: אחד בסוהו והשני בצפון-מזרח מנהטן (upper east side). הגעתי לשיעור בסניף הצפוני, שניחן במתקנים ואוירה מהודרים יותר מהסניף שבסוהו, כיאה למיקום האזור. השיעורים בסניף הצפוני אינטימיים יותר ועם מספר קטן יותר של מתאמנות. כמו-כן ניכר היחס האישי והמוקפד לכל אחת ואחת.

קצת על השיטה:

עבודת הבר בסטודיו מושפעת משפת הבלט הקלאסי, עם דגש משמעותי על חיזוק, וכוללת עבודה עם משקולות סביב הידיים והרגליים לסרוגין. בנוסף לעבודה על הבר, חלק מהשיעור מוקדש לתרגילים המתבצעים על המזרון. החלוקה בין התרגול שעל המזרון לזה שליד הבר היתה במינון מדוייק. הדגשים שנתנה המורה לאורך כל השיעור היו מקצועיים ומכוונים, והעמיקו את התרגול. ניכר הרקע שלה שמשלב ניסיון בבלט לצד הוראת פילאטיס - מה שגרם לי להתחבר לשיעור ולשיטה שעומדת מאחוריו.

השיעור השני שבחרתי להתנסות בו היה של הסטודיו Physique 57.

מדובר ברשת ארצית של סטודיוז לבר עם מספר סניפים בניו יורק ובלוס אנג'לס. יש להם חשבון אינסטגראם מטורף עם המון עוקבים, והם הצליחו לייצר סגנון ממש של חיים שמקושר עם הסטודיו שלהם.

החלטתי להשתתף בשיעור בסניף שלהם בסוהו.

קצת על הסטודיו: המקום מורכב מסלון המתנה וקבלה, שלושה חללי סטודיו שמתקיימים בהם שיעורים במקביל, ומלתחות מפנקות במיוחד. בזמן השיעור שעשיתי, התקיימו בסטודיו שני שיעורי בר בשני חללים שונים במקביל.

קצת על השיטה:

הגישה ב-Physique 57 שונה לגמרי מזו של אימון הבר ב-Ballet Beautiful, ויותר דומה לאימון של עיצוב וחיטוב, ופחות נשענת על עולמות הבלט והפילאטיס. רוב העבודה במהלך השיעור מתבצעת בעמידה או על המזרון בליווי משקולות בגדלים שונים, ורק כ-10-15 דקות מוקדשות לעבודה ליד הבר. השיעורים שם גדולים יחסית עם מספר רב יותר של מתאמנים, והדגשים הניתנים יותר כלליים ו-'מעודדים' ופחות נכנסים לעומק של תיקונים.

אחרי השיעור ובשיטוטיי באזור הסוהו, יצא לי להיכנס ל-New York Pilates, סטודיו יפהיפה לפילאטיס מכשירים שבו לא יכולתי להירשם לשיעור כיוון שכמעט כל המקומות בעיר לפילאטיס מכשירים לא מאפשרים לנשים בהריון להצטרף לקבוצת המשתתפים. את המקום ייסדה Heather Andersen יחד עם בעלה ב-2013. המותג NYP הופף לאט לאט לאימפריה עם 4 סניפים, מוצרי מותג למכירה, קבוצות ריצה, ואתרי נופש/מפלט (retreat) בלוקיישנים אקזוטיים במדינת ניו יורק ובמקסיקו.

כמה רחובות משם נמצאת חנות בגדי האקטיב ההו-כה-מושלמת

Outdoor Voices. תכל'ס, כבר הרבה זמן לא התרגשתי כל כך מביגוד לשיעורים. המותג הזה עושה טייצים וטופים בקווים ובצבעים מינימליסטיים, נקיים ומאוד מחמיאים.

בבוקר אחר בזמן הביקור, שוטטתי בחשבון האינסטגראם של החנות Bandier, שאוצרת מותגי אקטיבוור סופר שווים, וראיתי שהם פותחים חנות פופ-אפ בשדרה החמישית! כמובן שהייתי חייבת לבדוק את העניין. כשהגעתי היה תור ארוך בכניסה לחנות, שהשתרך במורד הרחוב. בפנים היו מסודרים סטנדים של טייצים וטופים ממגוון מותגים כגון Heroine Sport, Vie Active, Alo, Varley ועוד, מחולקים לפי מידות ובמחירים מעולים !

(:till the next time

#nyp #outdoorvoices #nyc #balletbeautiful #physique57 #bandier

פוסטים מומלצים
פוסטים אחרונים